27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru – święto wszystkich sztuk scenicznych.
Z tej wyjątkowej okazji składamy serdeczne życzenia twórcom i twórczyniom spektakli, zespołom aktorskim i tanecznym, ale również wszystkim „zakulisowym bohaterom”, zajmujących się stroną organizacyjno-techniczną, dzięki którym – my – widzowie doświadczamy niezapomnianych przeżyć.
Teatr przez wieki zmieniał się i ewoluował, ale do czasów współczesnych zachował swoją główną ideę – bliskiej interakcji widza z występującymi. Jedni go kochają, inni nie znoszą lub nie rozumieją, ale trzeba przyznać, że od tysięcy lat teatr niezmiennie zachwyca, wzrusza i inspiruje.
W Międzynarodowy Dzień Teatru wspominamy wspaniałe spektakle, które mogliśmy ostatnio podziwiać w Domu Kultury w Środzie Śląskiej, a jakie jeszcze przed nami.
W tym roku na deskach naszej sceny gościliśmy wspaniałych: Teatr_ Żelazny („Izba (nie) przyjęć”, „Shirley Valentine”), Krakowska Fundacja Teatralna („Sposób na blondynkę”) oraz Karkonoska Filharmonia Kameralna („Księżniczki Disneya”, „Sanah śpiewa Poezyje”).
Już dzisiaj zapraszamy Was na kolejne, niesamowite wydarzenia teatralne – Teatr Muzyczny Castello (Gala Musicalowo – Operetkowa) oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu („Szewczyk Dratewka”).
Więcej informacji o wydarzeniach www.dksrodaslaska.pl

Inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *