Wystartował projekt „Sztuka na szóstkę!” Za nami trzy koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży w wykonaniu muzyków z Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej. 

Inicjatywa ta ma na celu propagowanie sztuki wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do czynnego korzystania z oferty kulturalnej.

7 marca w sali widowiskowej Domu Kultury odbyły się dwa koncerty „Księżniczki Disneya”. Karkonoska Filharmonia Kameralna przeniosła naszych najmłodszych widzów do bajkowego świata największych muzycznych przebojów z kultowych filmów wytwórni Disneya tj. Kraina lodu, Mała Syrenka, Kopciuszek, Pocahontas, Wensdey czy Zwierzogród. Dzieci usłyszały najpiękniejsze piosenki ze świata marzeń pełnych miłości i przyjaźni, a sam koncert został oprawiony magicznymi opowieściami oraz niesamowitym wokalem.

Zdjęcia z wydarzenia

20 marca odbył się koncert „Sanah śpiewa poezyje”. Podczas koncertu uczniowie usłyszeli adaptacje jakże ważnych i wybitnych utworów literackich tj. Hymnu (J. Słowacki), Nic dwa razy (W. Szymborska), Warszawa (J. Tuwim), Eldorado (E. A. Poe) czy Kamień (A. Asnyk), wzbogaconych o ciekawostki dotyczące literatury polskiej oraz życia poetów.
Dziękujemy naszej wspaniałej młodej publiczności za obecność i niesamowite zaangażowanie w koncerty.

Dziękujemy dyrekcji oraz koordynatorkom z poszczególnych szkół za chęć udziału w projekcie i pomoc w organizacji grup.

 

W wydarzeniach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Środzie Śląskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej.

16 kwietnia wraz z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu szykujemy spektakl „Szewczyk Dratewka”. Ciepła opowieść dla najmłodszych o sile pomocy i serdeczności, o tym że często nie trzeba nic posiadać, aby komuś pomóc i o tym, że pomaganie nie zawsze jest łatwe – ale zawsze jest warte wysiłku.

Inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *