Jazzowe zaduszki w wykonaniu zespołu Lub Jazztet.

27 listopada, o godz. 16:30 w sali widowiskowej Domu Kultury

Sprawdź dostępność biletów tutaj.

Lub Jazztet to zespół muzyków z Lubina i Zielonej Góry, którzy realizują swoje marzenia i pasje, sięgając po brzmienia klasycznego jazzu i jego okolic.

W marcu 2022 wydali debiutancką płytę pt. “Łapacz snów”, zrealizowaną pod kierownictwem muzycznym Patrycjusza Gruszeckiego w wytwórni BNB Records.
Działają pod patronatem Centrum Kultury MUZA w Lubinie oraz przy wsparciu Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

W Środzie Śląskiej wystąpią w składzie:

  • Berenika Ziąber – laureatka Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej oraz III nagrody międzynarodowego konkursu “Wieczór Piosenki Francuskiej” w Splicie. Teatrolog, na co dzień project manager IT. Uczy się śpiewu pod kierunkiem wokalistki jazzowej Joanny Ślipko.

 

  • Patrycjusz Gruszecki – trębacz, flugelhornista, kompozytor, aranżer i pedagog, absolwent Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Piotra Wojtasika. Koncertuje z Anią Wyszkoni, zespoły, z którymi grał, to m.in. “BIBOBIT” czy „Ray Wilson Genessis Classic”, a z autorską jazzową formacją Patrycjusz Gruszecki Trio w składzie ze Zbigniewem “Levandkiem” Lewandowskim na perkusji oraz Kajetanem Galasem na organach Hammonda wydał właśnie drugi album pt. “Faces”. Polski jazzowy wykonawca roku w Plebiscycie JAZZ 2017 organizowanym przez magazyn JazzPRESS i Radio JAZZ.FM, w którym też pierwszy album trio pt. “Something About” uzyskał tytuł jazzowej płyty roku. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w Polsce i za granicą.

 

  • Mirosław Sanecki – założyciel zespołów jazzowych w Lubinie. Pierwsze muzyczne kroki stawiał we wrocławskim zespole Relax Jazz Band u boku Piotra Wojtasika i Kuby Stankiewicza. W ostatnich latach występował m.in. w zespole Joanny Ślipko. Były trener Reprezentacji Polski Juniorek oraz drużyn Superligi Kobiet i Mężczyzn w piłce ręcznej.

 

  • Konrad Stankiewicz – absolwent PSM II stopnia w Legnicy, laureat II nagrody konkursu pianistycznego w Złotoryi, Dolnośląskiego Konkursu Czytania Nut Głosem we Wrocławiu oraz uczestnik organowych kursów mistrzowskich u Marka Toporowskiego i Andrzeja Chorosińskiego. Grał koncerty organowe w Polsce i Niemczech.

 

  • Krzysztof Gumienny – gitarzysta, kompozytor, producent i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Produkcji Muzycznej we Wrocławskiej Szkole Muzyki Nowoczesnej. Lider wielu zespołów muzycznych z pogranicza jazzu, ethno, rocka oraz muzyki elektronicznej. Kompozytor muzyki teatralnej oraz ilustracyjnej. Od 2019 związany z African Music School w Republice Środkowoafrykańskiej.

 

  • Janusz Lewandowski  – studiował jazz i muzykę estradową w Zielonej Górze w klasie prof. Jacka Niedzieli. Wśród wykonawców, z którymi współpracował, znajdują się tacy artyści, jak Kasia Dereń, Ania Szarmach, Marek Dyjak, Beata Bednarz, Marek Andrzejewski, Michał Wiśniewski, Waldemar Śmiałkowski, Violetta Villas, Mikulscy Kwartet Band czy Kłos & Dąbrowski Big Band, a obecnie m.in. lubiński zespół Raz 2 – Tribute to Maanam.

 

  • Jarosław Rybka  – entuzjasta muzyki i wszystkiego, co dobre w życiu. Na co dzień prawnik, a na próbach i koncertach tańczy za bębnami.

 

Zapraszamy!

Inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *