Taniec kojarzymy przeważnie z określoną sekwencją kroków, dobrą rozrywką,
dla grupy tanecznej Ladies z  niezobowiązującego hobby po pracy stał się pasją, ważnym, ubogacającym elementem życia.

Siedem fantastycznych kobiet z temperamentem spotkało się pierwszy raz w 2010 r w sali treningowej Domu Kultury na zajęciach tanecznych.

Początkowo uczęszczały tam dla przyjemności, zabawy, relaksu, utrzymania kondycji. Lidia, która dołączyła do grupy 2 lata później, widząc zaangażowanie i postępy koleżanek podsunęła myśl o założeniu zespołu. Pomysł spodobał się trenerkom i dyrektorowi Domu Kultury panu Grzegorzowi Ptaszyńskiemu, którzy wspólnie stworzyli taneczny projekt rozwojowy dla zespołu…i tak to się zaczęło.
Entuzjazm, energia, elegancja, pozytywne emocje to ich znak rozpoznawczy.

Poruszają się w rytmach latino, ale wciąż rozwijają swoją pasję próbując się w nowych stylach tanecznych.

Biorą udział w różnych wydarzeniach kulturalnych i imprezach organizowanych zarówno w powiecie średzkim, w województwie,  jak i poza nimi, reprezentując i promując powiat i tutejszy Dom Kultury. Są zapraszane przez geodetów, sportowców, strażaków, motocyklistów, informatyków, bankowców, starostów, wójtów, kasztelanów oraz przez inne zaprzyjaźnione zespoły taneczne, muzyczne. Występują corocznie w murach zamku Grodziec, podczas obchodów Święta Wina w Środzie Śląskiej oraz w Zielonej Górze, na Plenerach Olimpijskich, na koncertach noworocznych, piknikach rodzinnych, przeglądach tanecznych (przegląd zespołów pod hasłem „Tanecznym Krokiem” w Ząbkowicach Śląskich), w festiwalach tańca (Festiwal Flamenco we Wrocławiu).

Współpracują ze Średzką Orkiestrą Dętą. Wspierają akcje charytatywne na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci – występ dla dzieci niewidomych i niedowidzących we Wrocławiu, dla dzieci z porażeniem mózgowym i innymi deficytami neurologicznymi bądź z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim w Stroniu Śląskim i Szklarskiej Porębie, dla chorego na serce Szymka w Polanicy, dla Lenki, Filipka i innych dzieci). Uczestniczą corocznie w finałach WOŚP, promują kulturę, sport, taniec, inspirują i motywują innych.

W  bieżącym roku dołączyły do zespołu dwie  nowe, zdolne dziewczyny,  które w szybkim tempie uczą się choreografii i wnoszą duży ładunek pozytywnej energii do grupy.
Poza urodą, osobistym wdziękiem, inteligencją tancerki Ladies cechuje pracowitość i wytrwałość. Trenują trzy razy w tygodniu różne techniki taneczne szlifując formę pod okiem profesjonalnych trenerów specjalizujących się w stylach latino bądź  street dance.

Osiągają sukcesy w turniejach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Dotychczas czterokrotnie stawały na podium zajmując:

I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego  Comania w Nowej Rudzie,

Wicemistrzostwo dla zespołu oraz indywidualny tytuł Mistrza Tańca 30+ w Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie,

I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Środzie Śląskiej,

3 lokatę na Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie,

Występowały jako goście programu Kocham cię Polsko.

Ladies same projektują i w dużej mierze finansują swoje stroje oraz transport do miejsc, gdzie występują.

Twierdzą, że poza radością jaką każdej z nich daje poruszanie się do muzyki, taniec to przede wszystkim ciągłe wyzwania, prawdziwa szkoła charakteru, ciągła praca nad sobą, pokonywanie słabości z jednoczesnym odkrywaniem swoich wyjątkowych możliwości, nieustanny sprawdzian wytrwałości, odporności na stres, wewnętrzne dojrzewanie, przestrzeń do budowania głębokich relacji z sobą i z innymi, dobry trening pamięci, rozwijanie kreatywności, lata wspólnych doświadczeń owocujące mnóstwem wspomnień, do których uśmiechają się każdego dnia.

Bez wątpienia można powiedzieć, że zespół taneczny Ladiesto wyjątkowy SKARB naszego regionu, popularny w środowisku lokalnym, jednakże wciąż nie odkryty do końca.

Zespół Ladies :

1.Lidia Galas

2.Maja Lisiecka

3.Ewelina Łuczycka

4.Anna Ptaszyńska

5.Beata Polak

6.Kamila Borowiec

7.Marta Matuszewska

8.Jolanta Ostropolska

9.Jolanta Adamus

10.Irina Afanasjeva

Trenerzy:

Magdalena Janiak- Deperas

Kamila Smalec

Łukasz Cichowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *