Zapraszamy na wieczór z muzyką Astora Piazzolli – 18 maja – godz. 18:00 – sala widowiskowa Domu Kultury. 

Tango preparense” to jedno z pierwszych tang skomponowanych przez Piazzollę w stylu „nuevo tango”, który łączy argentyńskie tango z muzyką klasyczną  i elementami jazzu. Tworząc program koncertu artystki sięgnęły po  najpiękniejsze utwory mistrza, by zabrać słuchaczy w emocjonalną podróż w czasie do Buenos Aires – miasta pełnego rytmu, temperamentu i różnorodnych barw, malowanych dźwiękami skrzypiec i fortepianu.

Program:

  1. Tango preparense
  2. Milonga sin palabras
  3. Zima (Pory roku w Buenos Aires)
  4. Lato
  5. Marron y azyl
  6. Ave Maria
  7. Libertango
  8. Oblivion
  9. Adios nonino

Wykonawcy:

Monika Wrzos – skrzypce

Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi. Była członkiem orkiestry kameralnej Marka Drewnowskiego “The Chopin Soloists”. Zadebiutowała z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej. Od 2000 do 2016 r. związana była związana była z orkiestrą Gliwickiego Teatru Muzycznego. W 2004 i 2005 r. była koncertmistrzynią orkiestry Teatru Muzycznego w Bremen, w Niemczech. Jest koncertmistrzynią Royal MusicAll Orchestra, z którą koncertowała m.in. w lipskim Gewandhaus, Filharmonii w Monachium czy słynnej Salle de Pleyel w Paryżu. Jako lead violinist od 2022 r. prowadzi orkiestrę w polsko-irlandzkim projekcie Beyond The Music. Można ją usłyszeć m.in. na płytach Mietka Szcześniaka „Nierówni” i „Podróże na chmurze” Lidki Pospieszalskiej czy na ścieżce dźwiękowej serialu „Blondynka”.

Maryia Yanushkevich – piano
Absolwentka Białoruskiej Państwowej Akademii Muzyki w Mińsku. W 2006 roku założyła grecko-katolicki chór „Prasfara”, z którym koncertowała m.in. w Czechach, Polsce, Ukrainie, Rosji i Litwie. Współpracowała z takimi zespołami jak Chór Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej, Chór mieszany oraz chór dziecięcy Archikatedry w Mińsku, zespół Singet, Górecki Chamber Choir, Chór Akademii Muzycznej w Katowicach. Szczególnym zainteresowaniem darzy muzykę cerkiewną. W 2016 roku nagrała płytę z utworami współczesnych kompozytorów białoruskich i polskich inspirowanymi melodiami z Irmologionów Supraślskich XVII wieku. W 2024 pojawiła się płyta z utworami Saint-Saensa jako efekt trzyletniej pracy w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej w Krakowie.

KUP BILET online lub w biurze obsługi klienta DK.

Inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *