Dzień Dziecka już 3 czerwca w Parku Miejskim w Środzie Śląskiej!
Wybierz się z dzieckiem na gminny Dzień Dziecka! W tym roku z pewnością będzie niezapomniany.
We współpracy z gminnymi jednostkami zapewniamy mnóstwo zróżnicowanych atrakcji, które sprawią radość twojemu maluchowi.

W strefie zabaw na dzieci od 15:00 do 20:30 czeka aż 13 atrakcji wśród których znajdziemy: kule wodne, łódeczki na wodzie, euro bungee, mega piłkarzyki, kule do skakania, zamek do skakania, zjeżdżalnia rybki, plac zabaw, psi patrol.

Od godz. 15:00 na scenie będzie można obejrzeć występy artystyczne dzieci i młodzieży, którzy uczęszczają na zajęcia muzyczne i taneczne w naszym Domu Kultury.
Pod przewodnictwem Sylwii Dyderskiej wystąpią: Valeriia Lysenko, Marta Kazimierczak, Antonina Grzegorczyn (pianino), Maria Gawlak (skrzypce). Następnie Średzka Szkoła Rocka i Maciek Gaicki oraz grupa taneczna Akademia ruchu i tańca “Bans” prowadzona przez Magdalenę Janiak – Deperas.
Na scenie będzie się dużo działo, bo o 17:30 pojawi się Zespół Maskotki a o 19:30 Zespół Piękni i Młodzi – Dawid Narożny.
Od 20:30 możemy liczyć na zabawę z DJ.

Mnóstwo wrażeń dostarczą dzieciom również gminne jednostki OSP oraz KPP w Środzie Śląskiej poprzez pokazy oraz wspaniałe zabawy edukacyjne i sportowe.

Straż Miejska – miasteczko ruchu drogowego, konkursy
OSP Rakoszyce – wodne strzelanie do celu
OSP Brodno – piana party
OSP Bukówek – prezentacja sprzętu ratowniczego, podstawy udzielania pierwszej pomocy
OSP Cesarzowice – tor przeszkód
KPP Środa Śląska – pokaz radiowozu i sprzętu policyjnego, jazda gokartem w alkogoglach gość specjalny – Komisarz Lew + niespodzianka

Od godz. 15:00 do Środy Śląskiej przyjadą dzieci z okolicznych miejscowości, które uczęszczają na świetlice wiejski, aby zmierzyć się w “turnieju świetlic”. Wszystko pod bacznym okiem opiekunów świetlic. Konkurencje przeprowadzi OSiR Środa Śląska.

Jedną z wyjątkowych atrakcji będzie wizyta Alpak z Alpaki Rancho Prawików w godz. 16:00-18:00. Dla Alpak zostanie przygotowany specjalny wybieg, aby czuły się możliwie komfortowo.

Na stoisku Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej znajdziemy mnóstwo ciekawych, własnoręcznie wykonanych gadżetów bibliotecznych, m.in. zakładki do książki. Nie zabraknie kolorowych, zmywalnych tatuaży, które uwielbiają dzieci. Będzie coś także dla miłośników literatury, mianowicie kiermasz książki, podczas którego będzie można nabyć ciekawe publikacje w atrakcyjnych cenach.
Od 16:00 przy stoisku odbędą się warsztaty iluzjonistyczne z Michałem Sośniakiem, które zakończy występ podsumowujący, ok. 17:10.

Przy stoisku Centrum NGO Środa Śląska będzie można wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą m.in. plecaki.

Stoisko PASJA Natalia Przytulska – malowanie buziek na szablonach, tatuaże , balonowe cudaki (zdobienie balonów)

Kolejnym ciekawym punktem programu będzie Programowanie robotów – czyli pokaz autorskich projektów przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej w godz. 15:00-17:00.

Podczas imprezy odbędzie się także Turniej szachowy – prowadzący Oliwer Cedzidło 15:30 – 17:30. Regulamin turnieju.

Na imprezie pojawi się również Paweł Głód, który przeprowadzi zajęcia gry w tenisa dla najmłodszych.

Podczas imprezy odbędzie się muzyczny happening – promocja singla Folk Message Folk David Stepień, który obecnie nagrywa płytę.

Transport na wydarzenie zapewnia Średzka Komunikacja Publiczna [zobacz rozkład]

Dni Dziecka w Gminie Środa Śląska:
• Szczepanów – 02.06, od godz. 16:00 dmuchańce, konkursy, lody, popcorn, wata, hot-dogi, malowanie buziek
• Proszków – 3.06, godz. 13:00 – 19:00, gra terenowa dla dzieci i młodzieży, 15:00-17:00 zawody sprawnościowe – sportowe dla dzieci i rodziców z nagrodami, 18:00 mecz siatkówki (młodzież kontra rodzice)
• Słup – 4.06, godz. 15:00-20:00 animatorka, dmuchańce, gofry, frytki
• Cesarzowice – 4.06, 13:00-17:00 Park Cesarzowice, dmuchańce, OSP Cesarzowice, Straż Miejska, popcorn, wata cukrowa, ognisko, napoje i słodzycze

Informujemy, że Dzień Dziecka będzie organizowany również w innych miejscowościach w gminie: Jastrzębce – 8.06, Rzeczyca – 8.06, Kryniczno, Wojczyce – 9.06 11.06, Chwalimierz – 10.06., Brodno – 11.06, Ogrodnica, Ciechów 17.06, 24.06, Juszczyn – lipcowy piknik rodzinny
Dzień Dziecka odbył się już w Komornikach, Zakrzowie, Jugowcu, Ciechowie.

Na wydarzenie zaprasza:
Miasto i Gmina Środa Śląska
Dom Kultury w Środzie Śląskiej

Inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *