Poza braniem udziału w aukcjach oraz wrzucaniem pieniędzy kwestującym na ulicach, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć na wiele innych sposobów.

Możesz to zrobić przez:

• WPŁATY ONLINE – zachęcamy do wsparcia eSkarbonki #1835 sztabu Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

• AUKCJE ALLEGRO – wylicytować można niezwykłe przedmioty oraz doświadczenia, które zapewniają lokalni twórcy, rękodzielnicy, przedsiębiorcy oraz osoby prywatne, którzy przekazali za licytacje przedmioty i usługi. Wszystkie aukcje znajdziecie na naszym Allegro oraz w grupie na facebooku.

• STACJONARNE PUSZKI KWESTARSKIE, które znajdziecie w średzkich lokalach usługowych i okolicznych punktach.

• ARTYŚCI DLA WOŚP – wspaniali, utalentowani artyści zagrają na scenie Finałowej w Sali widowiskowej Domu Kultury. Koncert rozpoczyna się w niedzielę od godz. 13:30. Kto zagra dla WOŚP? 

• STUDIO WOŚP – w foyer Domu Kultury działać będzie studio WOŚP transmitowane na żywo przez TVi Roland, a w nim: informacje o licytacjach, darczyńcach, prezentacja występujących i relacja z działań WOŚP ze świetlic wiejskich. Prezenterem w studio będzie Adrian Walczyk. Lokalni twórcy, którzy przekazali fanty na WOŚP będą mieli szansę zaprezentować swoją markę.

• LOTERIA  – Każdy, kto kupi los na loterię bierze udział w losowaniu i otrzyma od nas symboliczne serduszko WOŚP.

• CIEPŁY POSIŁEK DLA WOLONTARIUSZY I NIE TYLKO – Na dziedzińcu Domu Kultury będzie można się posilić oraz ogrzać ciepłą herbatą. Zapraszamy wszystkich, ale w szczególności wolontariuszy, którzy w tym dniu i działać będą “na pełnych obrotach”. Za okazaniem identyfikatora wolontariuszom przysługuje darmowy posiłek. Dochód z pozostałej sprzedaży zostanie przekazany na WOŚP.

• ŚWIETLICE DLA WOŚP –  Zbiórki będą prowadzone również w świetlicach wiejskich. Towarzyszyć im będą zabawy dla dzieci i dorosłych oraz poczęstunek w niemal każdej ze świetlic w gminie. Dochód ze sprzedaży „cegiełek” zostanie przekazany w całości na rzecz WOŚP. Akcje będą organizowane przez opiekunów świetlic, którzy są jednocześnie wolontariuszami naszego sztabu, sołtysów, lokalne KGW a także stowarzyszenia. Szczegółowa rozpiska działań w poszczególnych świetlicach.

• Turniej GAME ZONE STREFA GIER DK, który odbędzie się 28-29 stycznia od godz. 13:00 w Domu Kultury. Całość wpisowego przekazana będzie na 31. Finał WOŚP. Regulamin turnieju.

Pozostałe formy wsparcia:

SMS – Wesprzeć WOŚP można za pomocą telefonu. Wystarczy wysłać SMS o treści SERCE na numer 75 565. Taki SMS kosztuje 5 zł netto, czyli 6,15 zł z VAT.

Siema Shop – Internetowy Siema Shop oferuje liczne gadżety – ubrania, kubki, przypinki, torby i inne akcesoria ozdobione symbolami Orkiestry. Zysk trafia na konto WOŚP.

mBank – Razem z WOŚP gra mBank. W aplikacji mobilnej użytkownicy mogą kliknąć w czerwone serce. Za każde takie kliknięcie bank przekaże złotówkę na Orkiestrę. Klienci mogą także zamówić okolicznościowe karty bankowe zaprojektowane przez Jurka Owsiaka.

Licytacje Najbardziej Hojnych Darczyńców – W czasie Finału odbywają się też Licytacje Najbardziej Hojnych Darczyńców. Licytowane będą – jak co roku – złote serduszka i złote karty telefoniczne.

Orkiestrę można wesprzeć również za pośrednictwem portali zbiórkowych – pomagam.pl i siepomaga.pl, a także na Facebooku.

 

 

Inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *