Świąteczne przysmaki, grzane wino, pachnące pierniki, alpakowa zagroda, „choinka za kolędę” i wiele innych atrakcji. Tak można podsumować miniony weekend w naszym mieście.

Podczas Średzkiego Jarmarku lokalne Koła Gospodyń – KGW Środa Śląska oraz nowo powstałe KGW Ogrodnica serwowały tradycyjne świąteczne wypieki, uszka, pierogi, barszcz oraz wiele innych sezonowych pyszności.

Nie obyło się bez wizyty Świętego Mikołaja i śnieżynki od których przechodni otrzymali cukierki. Znaczne zainteresowaniem cieszyła się alpakowa zagroda, w której wdzięcznie prezentowały się dwie cudowne alpaki. Podczas wizyty można było dowiedzieć się o pochodzeniu, pielęgnacji i zwyczajach tych przyjaznych stworzeń. Dzieci miały możliwość podejść do nich, pokarmić marchewkami  i pogłaskać. Jeśli ktoś posiada w swojej kolekcji zdjęcia z alpakowego spotkania, którymi chciałby się z nami podzielić to zachęcamy do załączenia ich w komentarzach pod postem.

Na scenie byli z nami: Paweł Wenderski, Ola Krzyżańska, Michał Michalski, Limmia Music: Julia Chichłowska, Julia Gromek, Zuzanna Gałka, Gosia Pauka, Chór Seniora, Agata Kołodziejczak, Kinga Kata, Czaruś Andrasz, Agata Szybiak, Karolina Smolińska, Ligia Rajczakowska, Katarzyna Rubin, Andżelika Dominiak, Maciek Gaicki, Średzka Szkoła Rocka: Marta Muntowska, Rafał Szajna,  Polanie i Dolnoślązacy.

Obowiązkowo podczas naszego jarmarku można było zdobyć choinkę. Śmiałkowie, którzy odważyli się zaśpiewać otrzymali od nas piękne, żywe świerki. Komu udało się „załapać” na świąteczne drzewko od nas?

Zwieńczeniem świątecznego weekendu był kolorowy pokaz laserów i symboliczny poczęstunek dla mieszkańców w postaci barszczu.

Było baaardzo mroźnie ale za to jak pięknie i klimatycznie.

Dziękujemy, że jesteście z nami w ten przedświąteczny czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *