ZESPÓŁ „LADIES”

Siedem fantastycznych kobiet z temperamentem spotkało się pierwszy raz w 2010 r. w sali treningowej Domu Kultury na zajęciach tanecznych.

Początkowo uczęszczały tam dla przyjemności, zabawy, relaksu, utrzymania kondycji. Lidia, która dołączyła do grupy 2 lata później, widząc zaangażowanie i postępy koleżanek podsunęła myśl o założeniu zespołu. Pomysł został przyjęty z entuzjazmem i aprobatą trenerów…i tak to się zaczęło.

Taniec dla grupy tanecznej Ladies z  niezobowiązującego hobby po pracy stał się pasją oraz ważnym, ubogacającym elementem życia. Entuzjazm, energia, elegancja, pozytywne emocje to ich znak rozpoznawczy. Poruszają się w rytmach latino, ale wciąż rozwijają swoją pasję próbując się w nowych stylach tanecznych.

Biorą udział w różnych wydarzeniach kulturalnych i imprezach organizowanych zarówno w powiecie średzkim, w województwie jak i poza nimi, reprezentując i promując swoje miasto i tutejszy Dom Kultury. Są zapraszane przez geodetów, sportowców, strażaków, motocyklistów, informatyków, bankowców, starostów, wójtów.

Występują corocznie w murach zamku Grodziec, podczas obchodów Święta Wina w Środzie Śląskiej, Dni Wina w Zielonej Górze, na Plenerach Olimpijskich, na koncertach (koncerty noworoczne), przeglądach tanecznych (przegląd zespołów pod hasłem „Tanecznym Krokiem” w Ząbkowicach Śląskich), w festiwalach tańca (Festiwal Flamenco we Wrocławiu). Współpracują ze Średzką Orkiestrą Dętą.

Wspierają akcje charytatywne na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci (występ dla dzieci niewidomych i niedowidzących
we Wrocławiu, dla chorego na serce Szymka w Polanicy, dla Lenki, Filipka i wielu innych dzieci), Uczestniczą corocznie w finałach WOŚP, promują kulturę, sport, taniec motywując innych do aktywności.

Ich relacje nie ograniczają się jedynie do realizowania zadań zespołowych, łączą je osobiste sympatie, które powodują, że chętnie spędzają czas ze sobą na spotkaniach i wspólnych wyjazdach. Dbają o kondycję fizyczną uprawiając dodatkowo różne formy aktywności fizycznej (nornic walking, bieganie, chodzenie, jogę, pływanie, narciarstwo, rolki).  Łączy je przyjaźń, która powoduje, że stanowią dla siebie oparcie w trudnych chwilach i służą pomocą w razie konieczności.

Poza urodą, osobistym wdziękiem, inteligencją cechuje je pracowitość i wytrwałość. Trenują trzy razy w tygodniu różne techniki taneczne szlifując formę pod okiem trenerów.

Osiągają sukcesy w turniejach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym:

 • I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego  Comania w Nowej Rudzie – 2017 r.,
 • 2 miejsce dla zespołu oraz indywidualny tytuł Mistrza Tańca 30+ dla Lejdiski Marty
  w Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie – 2018 r.,
 • 1 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Środzie Śląskiej – 2019 r.,
 • 3 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Nysie – 2019 r.,
 • 2 miejsce na Ogólnopolskim Oławskim Festiwalu Tańca Koguci Pazur – 2019 r.

Ladies same projektują stroje (i w dużej mierze finansują) oraz transport do miejsc, gdzie występują.

Twierdzą, że poza radością jaką każdej z nich daje poruszanie się do muzyki, taniec to przede wszystkim ciągłe wyzwania, prawdziwa szkoła charakteru, ciągła praca nad sobą, pokonywanie słabości z jednoczesnym odkrywaniem swoich wyjątkowych możliwości, nieustanny sprawdzian wytrwałości, odporności na stres, wewnętrzne dojrzewanie, przestrzeń do budowania głębokich relacji z sobą i z innymi, dobry trening pamięci, rozwijanie kreatywności, lata wspólnych doświadczeń owocujące mnóstwem wspomnień, do których uśmiechają się każdego dnia.

Obecny skład zespołu:

 • Lidia Galas
 • Anna Ptaszyńska
 • Jola Ostropolska
 • Maja Lisiecka
 • Jola Adamus
 • Ewelina Łuczycka
 • Beata Polak
 • Irina Afanasieva
 • Kamila Borowiec

Nie tańczą już z nami: Marta Matuszewska i Aleksandra Kąkol

Kontakt: Maja Lisiecka 509 248 911, Jola Ostropolska 728 334 102

Ladies na fb 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *