Zapraszamy na spotkanie z podróżnikami Joanną Grzymkowską-Podolak i Jarkiem Podolakiem, czyli „Zakochanymi w świecie”.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu podróżniczego „DK travel”.

Opowieść o Indiach prowadzący uatrakcyjnią autorskimi zdjęciami, materiałami filmowymi oraz półgodzinnym filmem z Radżastanu (stan Indii).

Spotkania odbędą się:

12 maja 2022 (czwartek)

  • 10:00/ 13:00 – dla uczniów Szkół Podstawowych/ Liceum/ Technikum (wydarzenie zamknięte)
  • 18:00 – spotkanie otwarte dla publiczności (cena biletu 10 zł)

13 maja 2022 (piątek)

  • 10:00 – dla uczniów Szkół Podstawowych/ Liceum/ Technikum (wydarzenie zamknięte)

czas trwania: 1,5 h

Wydarzenie jest biletowane.

Bilety do nabycia od 20.04.2022 w sekretariacie DK od pon. do pt. od godz. 8:00 do 15:00.

 

„Zakochani w świecie. Indie”

Indie to kraj do którego wracamy. Sumując nasze wyprawy, podróżowaliśmy po nich kilkanaście miesięcy. To właśnie Indie dały nam najwięcej podróżniczych lekcji. Tu przeżyliśmy najwięcej radości, smutków, rozczarowań i zachwytów. Staramy się poznawać Indie od dawna, wiedząc, że mierzymy się z niemożliwym. Podczas naszej prezentacji podzielimy się wiedzą i doświadczeniami z tego fascynującego kraju. A żeby było ciekawiej,  wybierzmy się wspólnie w filmową podróż po jednym z najbardziej intrygujących stanów Indii, Radżastanie. Zapraszamy na półgodzinny film, którego nie zobaczycie nigdzie indziej. A żeby tego było mało, pokażemy również filmowe pocztówki z innych części kraju. W naszej opowieści nie zabraknie też, niestety, wciąż aktualnego tematu pandemii. Covidowa rzeczywistość zastała nas właśnie w Indiach, w których, pod Himalajami, utknęliśmy na kilka miesięcy.

 

Biogram prowadzących:
Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarek Podolak, czyli „Zakochani w świecie”, to operatorsko-dziennikarskie małżeństwo, które większość praktyki zawodowej zdobywało w największych stacjach telewizyjnych w kraju (Polsat, TVN, TVP). Wydarzeniem, które przewartościowało ich życie był…. zawał Jarka w wieku zaledwie 42 lat! Potem nastąpiły zmiany zawodowe i życiowe, a przede wszystkim, trwające już dobre dziesięć lat, regularne, samodzielne podróże. W pierwszą wyruszyli starym autem terenowym do Afryki. Ich celem było Maroko, które objechali dookoła. Potem było kilka miesięcy z plecakami i kamerą w Indiach. Były też miesiące spędzone w podróży po Malezji, Kambodży. A potem…. raz jeszcze Indie.  Wypraw i powrotów do Indii było kilka. Joanna I Jarek wydali trzy książki: „Zakochani w świecie. Maroko”, „Zakochani w świecie. Indie”, „Zakochani w świecie. Malezja”. W przygotowaniu czwarta, „Zakochani w świecie. Kambodża”. Ich półgodzinny film z Indii, prezentowany był na największych festiwalach podróżniczych, na spotkaniach autorskich w kraju i za granicą.

Inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *