Za swój cel uznajemy rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz zainteresowań kulturalnych mieszkańców gminy oraz gości Środy Śląskiej.
Chcąc sprostać Państwa oczekiwaniom, nieustannie rozwijamy się oraz doskonalimy naszą ofertę.
Jesteśmy organizatorem koncertów, spektakli, widowisk, imprez plenerowych, wystaw oraz spotkań.

Wspieramy talenty, zwłaszcza młodych artystów oraz staramy się stworzyć dogodne warunki dla rozwoju lokalnych twórców.


Umożliwiamy uczestnictwo w zajęciach:
- warsztaty plastyczne
- rękodzieło
- taniec
- język angielski metodą Callana
- nauka gry na skrzypcach
- nauka gry na perkusji
- nauka gry na gitarze
- Średzka Orkiestra Dęta
- fitness

Naszą ofertę staramy się na bieżąco dostosowywać do potrzeb kulturalnych odbiorców i jesteśmy otwarci na nowe formy aktywności.
 
Dom Kultury w Środzie Śląskiej, oprócz zajęć, koncertów, wystaw, kabaretów organizuje wydarzenia kulturalne, które stały się naszą wizytówką i na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny miasta, są to m.in.:
- Summer Madnes Festival
- Dzień Dziecka w Mieście Skarbów
- Dożynki gminne
- Międzynarodowy Festiwal Kultury Ludowej
- Święto Wina w Mieście Skarbów

 

 

 
DOLNOŚLĄZACY z Ciechowa
Kierownik zespołu: Zbigniew Nowak

Zespół działa pod patronatem Domu Kultury w Środzie Śląskiej. Kierownikiem jest Pan Zbigniew Nowak. Powstał w 1978r. przy Zakładzie Porcelany Elektrotechnicznej w Ciechowie. Zespól otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
KULINIANIE z Kulina
Kierownik zespołu: Julian Honc
Kierownik artystyczny: Krzysztof Klarecki

Zespół powstał w 1980 roku z potrzeby uatrakcyjniania obchodów świąt i chęci wspólnego śpiewania. Inicjatorami założenia zespołu byli mieszkańcy miejscowości Kulin. Repertuar kapeli, to piosenki ludowe z różnych regionów Polski. Zespół jest kulturalną wizytówką Środy Śląskiej, którą reprezentuje w kraju i poza jego granicą.POLANIE z Proszkowa
Kierownik zespołu: Bogumiła Pęczek

Zespół powstał w 2009 roku. Bierze udział w konkursach i przeglądach zespołów ludowych oraz imprezach okolicznościowych na Dolnym Śląsku. Repertuar kapeli to piosenki ludowe, biesiadne oraz kresowe. W 2011 roku zespół otrzymał nagrodę Związku Emerytów i Rencistów w Warszawie.Kapelmistrz, kierownik muzyczny:
Kazimierz Puchalski
Instruktorzy muzyczni:
Tomasz Huk, Kazimierz Puchalski
Inspektor orkiestry:
Andrzej Bielski
Sekretarz:
Małgorzata Nowik
Skarbnik:
Iwona Dwornicka
Media i obsługa video:
Marta Wilczyńska, Kornel Stefańczyk

Aktualnie orkiestra liczy ponad 20 osób, amatorów i występuje w składzie mieszanym. Orkiestra swoim różnorodnym repertuarem uświetnia imprezy kulturalne, uroczystości patriotyczne i kościelne. W repertuarze zespołu znajdują się standardy muzyki rozrywkowej, klasycznej, marsze i utwory okolicznościowe. Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej orkiestry.
Zapisz się | Zrezygnuj


RODO - Klauzula informacyjna

Dom Kultury w Środzie Śląskiej pl. Wolności 58, 55-300 Środa Śląska tel./fax. (071) 317 32 11, e-mail: dk@srodaslaska.pl | Projekt i wykonanie neopixel