Dom Kultury w Środzie Śląskiej to miejska instytucja kultur która swoją ofertą zachęca do twórczego spędzania wolnego czasu, rozwijania pasji oraz integracji.
Umożliwiamy uczestnictwo w zajęciach:
- warsztaty plastyczne
- rękodzieło
- grafika komputerowa
- taniec
- język angielski metodą Callana
- nauka gry na skrzypcach
- nauka gry na perkusji
- nauka gry na gitarze
- Średzka Orkiestra Dęta
- joga
- fitness
- malowanie na jedwabiu

Naszą ofertę staramy się na bieżąco dostosowywać do potrzeb kulturalnych odbiorców i jesteśmy otwarci na nowe formy aktywności.
 
Dom Kultury w Środzie Śląskiej, oprócz zajęć, koncertów, wystaw, kabaretów organizuje wydarzenia kulturalne, które stały się naszą wizytówką i na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny miasta, są to m.in.:
- Summer Madnes Festival
- Dzień Dziecka w Mieście Skarbów
- Dożynki gminne
- Międzynarodowy Festiwal Kultury Ludowej
- Święto Wina w Mieście Skarbów

Zapraszamy do DK, miejsca pełnego pozytywnej energii :)

 

 

 
DOLNOŚLĄZACY z Ciechowa
Kierownik zespołu: Zbigniew Nowak

Zespół działa pod patronatem Domu Kultury w Środzie Śląskiej. Kierownikiem jest Pan Zbigniew Nowak. Powstał w 1978r. przy Zakładzie Porcelany Elektrotechnicznej w Ciechowie. Zespól otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
KULINIANIE z Kulina
Kierownik zespołu: Julian Honc
Kierownik artystyczny: Krzysztof Klarecki

Zespół powstał w 1980 roku z potrzeby uatrakcyjniania obchodów świąt i chęci wspólnego śpiewania. Inicjatorami założenia zespołu byli mieszkańcy miejscowości Kulin. Repertuar kapeli, to piosenki ludowe z różnych regionów Polski. Zespół jest kulturalną wizytówką Środy Śląskiej, którą reprezentuje w kraju i poza jego granicą.POLANIE z Proszkowa
Kierownik zespołu: Bogumiła Pęczek

Zespół powstał w 2009 roku. Bierze udział w konkursach i przeglądach zespołów ludowych oraz imprezach okolicznościowych na Dolnym Śląsku. Repertuar kapeli to piosenki ludowe, biesiadne oraz kresowe. W 2011 roku zespół otrzymał nagrodę Związku Emerytów i Rencistów w Warszawie.Kapelmistrz, kierownik muzyczny:
Kazimierz Puchalski
Instruktorzy muzyczni:
Tomasz Huk, Kazimierz Puchalski
Inspektor orkiestry:
Andrzej Bielski
Sekretarz:
Małgorzata Nowik
Skarbnik:
Iwona Dwornicka
Media i obsługa video:
Marta Wilczyńska, Kornel Stefańczyk

Aktualnie orkiestra liczy ponad 20 osób, amatorów i występuje w składzie mieszanym. Orkiestra swoim różnorodnym repertuarem uświetnia imprezy kulturalne, uroczystości patriotyczne i kościelne. W repertuarze zespołu znajdują się standardy muzyki rozrywkowej, klasycznej, marsze i utwory okolicznościowe. Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej orkiestry.
Zapisz się | Zrezygnuj


Dom Kultury w Środzie Śląskiej pl. Wolności 58, 55-300 Środa Śląska tel./fax. (071) 317 32 11, e-mail: dk@srodaslaska.pl | Projekt i wykonanie neopixel