Dom Kultury w Środzie Śląskiej to miejska instytucja kultury  którą swoją ofertą zachęca do twórczego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu pasji oraz integracji.
Umożliwiamy uczestnictwo w zajęciach:
-Warsztaty plastyczne
-Rękodzieło
-Grafika komputerowa
-Taniec
-Język angielski metodą Callana
-Nauka gry na skrzypcach
-Nauka gry na perkusji
-Nauka gry na gitarze
-Średzka Orkiestra Dęta
-Joga
-Fitness
-Makowanie na jedwabiu

Naszą ofertę staramy się na bieżąco dostosowywać do potrzeb kulturalnych odbiorców i jesteśmy otwarci na nowe formy aktywności.
 
Dom Kultury w Środzie Śląskiej, oprócz zajęć, koncertów, wystaw, kabaretów organizuje wydarzenia kulturalne, które stały się naszą wizytówką i na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny miasta, są to m.in.:
-Summer Madnes Festival
-Dzień Dziecka w Mieście Skarbów
-Dożynki gminne
-Międzynarodowy Festiwal Kultury Ludowej
-Święto Wina w Mieście Skarbów

Zapraszamy do DK, miejsca pełnego pozytywnej energii :)

 

 

 
DOLNOŚLĄZACY z Ciechowa
Kierownik zespołu: Zbigniew Nowak

Zespół działa pod patronatem Domu Kultury w Środzie Śląskiej. Kierownikiem jest Pan Zbigniew Nowak. Powstał w 1978r. przy Zakładzie Porcelany Elektrotechnicznej w Ciechowie. Zespól otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
KULINIANIE z Kulina
Kierownik zespołu: Julian Honc
Kierownik artystyczny: Krzysztof Klarecki

Zespół powstał w 1980 roku z potrzeby uatrakcyjniania obchodów świąt i chęci wspólnego śpiewania. Inicjatorami założenia zespołu byli mieszkańcy miejscowości Kulin. Repertuar kapeli, to piosenki ludowe z różnych regionów Polski. Zespół jest kulturalną wizytówką Środy Śląskiej, którą reprezentuje w kraju i poza jego granicą.POLANIE z Proszkowa
Kierownik zespołu: Bogumiła Pęczek

Zespół powstał w 2009 roku. Bierze udział w konkursach i przeglądach zespołów ludowych oraz imprezach okolicznościowych na Dolnym Śląsku. Repertuar kapeli to piosenki ludowe, biesiadne oraz kresowe. W 2011 roku zespół otrzymał nagrodę Związku Emerytów i Rencistów w Warszawie.Kapelmistrz, kierownik muzyczny:
Kazimierz Puchalski
Instruktorzy muzyczni:
Tomasz Huk, Kazimierz Puchalski
Inspektor orkiestry:
Andrzej Bielski
Sekretarz:
Małgorzata Nowik
Skarbnik:
Iwona Dwornicka
Media i obsługa video:
Marta Wilczyńska, Kornel Stefańczyk

Aktualnie orkiestra liczy ponad 20 osób, amatorów i występuje w składzie mieszanym. Orkiestra swoim różnorodnym repertuarem uświetnia imprezy kulturalne, uroczystości patriotyczne i kościelne. W repertuarze zespołu znajdują się standardy muzyki rozrywkowej, klasycznej, marsze i utwory okolicznościowe. Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej orkiestry.
Zapisz się | Zrezygnuj


Dom Kultury w Środzie Śląskiej pl. Wolności 58, 55-300 Środa Śląska tel./fax. (071) 317 32 11, e-mail: dk@srodaslaska.pl | Projekt i wykonanie neopixel