Cyfrowe Kino Środa Śląska to nowoczesne kino w małym mieście, dysponujące salą na 198 miejsc. Nagłośnieniem w systemie Dolby Digital Surround 5.1. oraz cyfrowym projektorem kinowym umożliwiającym odtwarzanie obrazu w systemie 2D i 3D. Dzięki technice cyfrowej większość filmów jest wyświetlana  2 lub 3 tygodnie od daty premiery ale gramy także premierowo. W repertuarze znajdują się pozycje, które grane są w dużych kinach sieciowych ale także kino ambitne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od bajek poprzez kino młodzieżowe i pozycje dla dorosłych widzów. Cyfrowe Kino Środa Śląska - pod taką nazwą funkcjonuje od 2013 roku. Impulsem do zmiany nazwy była długo oczekiwana cyfryzacja która miała miejsce w kwietniu 2013 roku. Wcześniej funkcjonowało pod nazwą "Kino Kadr". Pod skrzydłami Domu Kultury w Środzie Śląskiej kino działa od 2006 roku. Kontynuuje ono długą tradycję kiniarską w mieście Środa Śląska.

Dolby 3D Digital Cinema w Cyfrowym Kinie Środa Ślaska:

Technologia została opracowana przez firmę Dolby Laboratories. Pierwszy pokaz filmu wyświetlanego w Dolby 3D Digital Cinema miał miejsce 19 października 2007 roku w kinie Point Cinema w Madison w USA. W Naszym kinie ten system działa od 2013 roku.

Opiera się na technologii "wavelength triplet" opracowanej przez niemiecką firmę Infitec. Filtr krążkowy wielkości płyty CD umieszczony wewnątrz cyfrowego projektora, obracając się z dużą prędkością (jednak w sposób zsynchronizowany z wyświetlaniem klatek - połowa krążka zawsze  wyświetla się synchronicznie z klatką przeznaczoną dla lewego oka, druga połowa odpowiednio zsynchronizowana jest z klatką przeznaczoną dla prawego oka) dzieli widzialne pasmo świetlne na "części". Do lewego i prawego oka odpowiednio jest kierowane pasmo o nieco innym zakresie. Filtr może być automatycznie opuszczany i podnoszony, co pozwala w prosty sposób przełączać się między 3D a 2D w zależności od rodzaju projekcji. Na czas projekcji widzowie otrzymują okulary pasywne Dolby 3D Digital Cinema (nie wymagające zasilania). W systemie Dolby 3D Digital Cinema zastosowano technologię tzw. Triple Fash, która ogranicza niemal całkowicie zmęczenie oczu. Technologia ta polega na częstszym naświetlaniu każdej klatki filmu, co gwarantuje mniejsze obciążenie dla oczu.

TELEFON DO KINA:
71 317 32 11
Zapisz się | Zrezygnuj


RODO - Klauzula informacyjna

Dom Kultury w Środzie Śląskiej pl. Wolności 58, 55-300 Środa Śląska tel./fax. (071) 317 32 11, e-mail: dk@srodaslaska.pl | Projekt i wykonanie neopixel